BEYAZ CEHENNEM

fotoğraf günlüğü, fotoğraf makinesi, fotoğraf yarışmaları, karda fotoğraf çekmek
Yoğun kar yağışı sonrası beyaza bürünmüş park. 2011 © Fotoğraf Günlüğü

Soğuk bir kış günü, her yer karla kaplıyken, fotoğraf makinesini çantadan çıkarmaya üşeniyorum. Çünkü karda fotoğraf çekmek, çok zahmetli bir iş haline gelebiliyor. Fotoğraf makinesini çıkarmaya eliniz hiç gitmiyor. İşe geç kalındığında oluşan gerilimden ise hiç bahsetmiyorum. Şartlar böyleyken ve az sonra duraktan geçecek otobüse yetişmeye çalışırken, etrafıma fotoğraf gözüyle bakamıyorum...

Ancak gördüğün an netse günü kurtaracak bir fotoğrafsa işte o zaman işler değişebiliyor. Ayaklarınız işe koşturmaya devam etse de gözünüz arkada kalıyor. Göz yakalıyor fotoğrafı aklınıza hükmedip çıkarıyorsunuz makineyi çantadan... Ayaklarınızı ikna edip dönüp o fotoğrafı çekiyorsunuz. Sonrasında otobüs kaçıyor.

Ne kadar soğuk olabilir. İşe geç kalma gerilimi ne seviyede olabilir. Bunu yazıyla anlatmak zor. Ama çektiğim fotoğrafa baktığımda, insanı geren iş ortamını ve soğuk havayı 'Beyaz Cehennemi' görüyorum.

Bir fotoğrafınız çok beğenilebilir. Üzerine farklı güzel yorumlar yapılabilir. Hatta fotoğraf yarışmaları düzenleyenler size ödül bile verebilir. Ama bütün bunlar fotoğrafı çektiğiniz anda yaşadıklarınızı unutturamaz.
Popüler Yayınlar