RİNGE ÇIKMIŞ İKİ BOKSÖR

foto muhabiri, fotoğraf günlüğü, fotoğraf makinesi, pandomim sanatçısı
Çocuklara gösteri yapan pandomim sanatçısı. 2011 © Fotoğraf Günlüğü...

Bir gösteri sırasında sahneye adım atmak, hem sanatçı hem seyirci tarafından pek hoş karşılanmaz. Ama fotoğraf makineniz varsa buna pek sesini çıkartan olmaz.
Özellikle foto muhabirine kimse karışmaz. Bazı sanatçıların bu durum hoşuna bile gider. Çünkü fotomuhabirinin bir etkinlikte bulunması, kişiler tarafından medyada yer alma bileti olarak görülür. Bunu bildiğiniz için çok rahatsınızdır. Her açıdan fotoğraf çekme hakkınız vardır. Bunun şımarıklığı ile hareket edersiniz. Sahneye çıkarsınız. Sanatçının burnun dibine girersiniz...

Bir gün gelir, bir sanatçı bu şımarıklığın bedelini size ödetir. Tıpkı sahneye adımımı atar atmaz gösterisine beni dahil eden pandomim sanatçısı gibi. Taklidimi yaparak, beni oyunun bir parçası haline getirdi. Seyirci de benim bu halime gülmeye başladı. Seyirciyi de arkasına aldı. Beni nakavt etmeye çalıştı. Sıkı bir yumruk yemiş gibi sersemledim. Fotoğraf makinemi kaldırdım ona karşılık verdim. Ancak çok işe yaramadı. Ringe çıkmış iki boksör gibiydik. Sahneden indiğimde ona yenilmiş gibi hissetdim. Aslında ezberim bozulmuştu.

Popüler Yayınlar