Şöyle bir fotoğraf istiyorum

haber fotoğrafçılığı, kent haberciliği, su birikintisi, fotoğraf çekmek, fotoğraf günlüğü
Su birikintisine hızla giren bir kamyon. Fotoğraf Günlüğü...

Sırılsıklam bir gün. Bugünkü işimiz arabalar ve su birikintileri. Eğer sağanak bir yağmur yağıyorsa o günkü iş bellidir. Kent haberciliğinde yağmur demek, haber bereketi demek.

Gündem toplantısında bir fotoğrafın resmi çizildi. Şöyle bir fotoğraf istiyorum ile başlayan cümlenin ardından yola çıkmamız da bir oldu. Su birikintisi aradık. Çünkü resmi çizilen fotoğrafta su birikintisi olması şarttı. Sıradan bir su birikintisi olmazdı. Bir de araçların hızla geçtiği bir cadde. İstenilen fotoğraf, aslında sürücülerin yaşadığı bir sorunla ilgili. Su birikintilerinden sıçrayan sular, trafikte sürücülere zor anlar yaşatıyor... Su birikintisi çok ancak toplantıda konuşulanı tam anlatabilmek için iki aracı yan yana çekmem gerekiyor...

Samsun Yolu üzerinde bir üst geçit, masada çizilen fotoğrafı çekmemi sağladı. Haber fotoğrafçılığında genelde rutin haberlerin ve olayların fotoğrafı çekilir. Haber ararken çektiğin bir fotoğraf haber de olabilir. Ama en enteresan olanı da daha ortada haber yokken fotoğrafın resmi çizilir.

Diğer başlıklar

Ringe çıkmış iki boksör

Kuşlar çok hızlıydı, çiçekler

Sanki görevi onlar devralmış

Basına ayrılan yer

Niyeti sadece dokunmak

Beyaz Cehennem